Достапни линкови

Париз: Посета на ирачкиот претседател Гази ал Јавар


Ирачкиот претседател Гази ал Јавар денеска е во Париз на разговори со францускиот претседател Жак Ширак. Франција се противеше а војната во Ирак, но го подржува дијалогот со ирачките власти и изборите на 30 јануари.
XS
SM
MD
LG