Достапни линкови

Вашингтон: Според Буш, војната во Ирак оправдана


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека војната во Ирак беше апсолутно оправдана и покрај тоа што не беше пронајдено оружје за масовно уништување. Светот е побезбеден без режимот на Садам Хусеин, рече Буш во интервју за Еј Би Си, напоменувајќи дека се уште треба да се види во што е згрешено во разузнавањето околу ирачкото оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG