Достапни линкови

Кина: Најмалку 25 загинати во експлозија во фабрика за пиротехника


Најмалку 25 лица загинале при експлозијата во една фабрика за приотехника во северна Кина, јавија кинеските медиуми. Пиротехниката е составен дел на сите големи прослави во Кина, а една од најзначајните е кинеската Нова Година, која годинава се слави на 9-ти февруари.
XS
SM
MD
LG