Достапни линкови

Париз: Мораториум на отплата на долговите за земјите погодени од цунами катастрофата


Претставници на државите кои се најголеми кредитори денеска во Париз се очекува да одобрат мораториум на отплатата на долговите за земјите погодени од Цунамито. На состанокот на така-наречениот Париски клуб, посебно внимание ќе и биде посветено на Индонезија, каде што од катастрофата настрадаа 105 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG