Достапни линкови

Варшава: Квашњевски ја повика ЕУ да одреди датум за почеток на преговори за членство со Украина


Полскиот претседател Александар Квашњевски ја повика Европската Унија да го одреди датумот за почеток на преговорите за прием на Украина во Унијата. Можниот прием на Украина во Европската Унија е една од темите и на денешниот состанок на регионалното партнерство во Варшава, на кој учествуваат шефовите на дипломатиите на Полска, Чешка, Словачка, Словенија, Австрија и Унгарија.
XS
SM
MD
LG