Достапни линкови

Москва: Разговори Путин – Ердоган


Рускиот преседател Владимир Путин и турскиот премиер Реџеп Ердоган на денешната средба во Москва разговарале за зголемување на трговската размена меѓу двете земји. Русија, по Германија, и втор најголем трговски партнер на Турција.
XS
SM
MD
LG