Достапни линкови

Вашингтон: Посета на рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов отпатува за Вашингтон на разговори со неговиот американски колега Доналд Рамсфелд. Пентагон соопшти дека разговорите ќе бидат фокусирани врз региоанлните проблеми што се од заеднички интерес за двете земји.
XS
SM
MD
LG