Достапни линкови

Ејр: Најмалку петмина загинати во шумски пожар


Најмалку пет луѓе загинале во шумскиот пожар кој избувна на полуостровот Ејр во јужна Австралија. Полицијата страхува дека бројот на жртвите би можело да биде зголемен бидејќи многумина спас од пожарот барале побарале во морето. Во некои градови во тој дел на Австралија температурата достигна четириесет и четири Целзиусови степени.
XS
SM
MD
LG