Достапни линкови

Багдад: Најмалку 13 ирачки полицајци загинале во два одвоени напади


Најмалку тринаесет ирачки полицајци загинале, а повеќемина други биле ранети во два одвоени напада во Багдад и во Тикрит, соопшти денеска командата на американските сили во Ирак. Седум полицајци загинаа од експлозија на бомба поставена на патот кон Багдад, додека вториот напад бил со автомобил бомба врз една полициска станица во Тикрит. Ирачките бунтовници на ваков начин се обидуваат да го спречат одржувањето на парламентарните избори закажани за триесети овој месец.
XS
SM
MD
LG