Достапни линкови

Пакистан: 14 загинати во вооружени судири


По вчерашните судири кои се случија во северниот дел на Пакистан, загинале 14 лица, мегу кои и едно шестчлено семејство. Полицијата, армијата и паравоени трупи патролираат во пакистанкиот град Гилгит, откако стотици Шиитски и Сунитски муслимани се судрија вчера палејќи продавници и други објекти.
XS
SM
MD
LG