Достапни линкови

Багдад: Уапсен еден од милитантните лидери поврзани со Абу Мусаб Ал Заркави


Американските сили во Ирак соопштија дека уапсиле еден од милитантните лидери, поврзан со екстремистот Абу Мусаб Ал Заркави. Уапсениот Абу Ахмед, како што се вели во соопштението, бил клучната личност на милитантите во градот Мосул.
XS
SM
MD
LG