Достапни линкови

Киев: Врховниот суд ќе ја разгледува жалбата на Јанукович


Украинскиот Врховен Суд денеска треба да ја разгледа жалбата на претседателскиот кандидат Виктор Јанукович, кој ги оспори резултатите од повторениот, втор круг гласање, според кои, нов претседател на Украина е опозициониот лидер Виктор Јушченко. Централната изборна комисија веќе ги одби приговорите на Јанукович, но сеуште не ги објави конечните резултати од изборите.
XS
SM
MD
LG