Достапни линкови

Багдад: Најмалку десетмина загинати во експлозија на бомба


Во експлозија на бомба во близина на една полициска академија во Ирак загинале најмалку десет лица. Полицискиот портпарол Хеди Хатеф изјави дека експлозијата се случија во градот Хилаф 95 километри јужно од Багдад.
XS
SM
MD
LG