Достапни линкови

Газа: Ракерен напад на палестински милитанти


Палестински милитанти денеска извршиле ракетен напад во Газа при што, како што јавуваат агенциите, биле повредени седумина израелски војници. Израелската армија соопшти дека на изарелска територија биле истрелани три ракети. Во соопштението се наведува и тоа дека војниците денеска убиле една палестинка која се обидела да ги нападне на преминот Ерез меѓу Појасот Газа и Зраел. Во меѓувреме. Турскиот министер за надворешни работи Абдула Ѓул денеска ја завршува посетата на Ерусалим и на палестинските територии.
XS
SM
MD
LG