Достапни линкови

Загреб: Ирак и Хрватска воспоставија дипломатски односи


Ирак и Хрватска воспоставија дипломатски односи, јави хрватската агенција ХИНА која го објави заедничкото соопштение во кое се наведува дека договорот за тоа бил потпишан од амбасадорите на двете земји во Обединетите Нации во Њујорк. Во соопштението не се прецизира кога Хравтска и Ирак ќе отворат амбасади во главните градови.
XS
SM
MD
LG