Достапни линкови

Газа: Акција на израелските сили


Израелски тенкови денеска влегоа и презедоа акција во северниот дел на Газа како одговор на гранатирањата од палестинска страна. Според болнички извори, во акцијата загинале 7 палестинци, а уште неколку биле критично повредени. Палестинскиот лидер Махмуд Абаз, по оваа вест во рамките претседателската кампања во Газа, во Кан Јунис, го нарече Израел ционистички непријател.
XS
SM
MD
LG