Достапни линкови

Анкара: Посета на американскиот заменик државен секретар


Американскиот заменик државен секретар Ричард Ермитаж денеска во Анкара ќе разговара со турскиот министер за надворешни работи Абдула Ѓул. Главна тема е ситуацијата во Ирак. Ермитаж вчера ја посети и Сирија, каде што оцени дека таа земја ја подобрила контролата на границата со Ирак, но оти треба да продолжат напорите за спречување на милитантите да влегуваат во Ирак.
XS
SM
MD
LG