Достапни линкови

Багдад: Експлозија пред седиштето на партијата на привремениот ирачки премиер Илијад Алави


Бомбаш самоубиец детонирал експлозив пред седиштето на партијата на ирачкиот премиер Ијад Алави во Багдад, при што загинале двајца полицајци и еден цивил, а 25 луѓе биле повредени. Алави, за време на експлозијата не се наоѓал во тој дел од градот. Вчера од самоубиствен бомбашки напад во градот Балад загинаа 23-ца припадници на ирачката национална гарда.
XS
SM
MD
LG