Достапни линкови

Индија: 90 потреси за 24 часа на индиските острови


На индискиот остров Андаман и Никобар, каде на 26 декември загинаа повеќе од 800 луѓе во брановите цунами предизвикани од земјотресот во Индискиот океан, во изминатите 24 часа се регистрирани 90 потреси, соопшти денеска Индиската сеизмолошка служба.
XS
SM
MD
LG