Достапни линкови

Багдад: 19 жртви во експлозија на автомобил бомба


Осумнаесет претставници на ирачката Национална гарда и еден ирачки цивил загинаа изутринава во експлозија на автомобил-бомба во близина на ирачкиот град Балад. Во експлозијата, што се случи во близина на база на коалициските сили, се повредени шест членови на ирачката Национална гарда. Инциденти во Ирак имаше и вчера која еден американски војник е убиен, додека друг е повреден во бомбашки напад во северен Багдад.
XS
SM
MD
LG