Достапни линкови

Коломбо: Четири случаи на колера во Шри Ланка


Четири случаи на колера се регистрирани вчера во Шри Ланка, која беше погодена од ударите на брановите цунами како последица на земјотресот во југоисточна Азина од 26 декември. „Постои стравување дека колерата ќе се прошири во регионот како шумски пожар", изјави претставник на хуманитарната организација "Светска визија", Сенка Вајс во бегалскиот камп кај градот Галеа во Шри Ланка.
XS
SM
MD
LG