Достапни линкови

Скопје: Весело пречекана Новата година


Повеќе илјади луѓе со голем огномет на плоштадот Македонија во Скопје ја дочекаа Новата 2005 година.
Централен настан беше концертот на Горан Бреговиќ и неговиот Оркестар за свадби и погреби, на плоштадот настапи групата Форплеј, а за останатиот дел на забавата се погрижи Сити радио. Новата година беше дочекана и со канонади од петарди.
XS
SM
MD
LG