Достапни линкови

Прага: Тројца загинати во новогодишната ноќ


Еден човек загинал изутрината откако паднал на шините во метрото во Прага. Во меѓувреме 26-годишно момче од местото Хнанице во Моравска загинало поради нестручно палење петарда. Чешката полиција соопшти дека синоќа во центарот на Прага загинало 26-годишно момче од Бугарија, кога тројца Бугари нападнале со ножеви двајца Руси.
XS
SM
MD
LG