Достапни линкови

Сиднеј: Новата година дочекана во Австралија


Австралијанците ги започнаа новогодишните прослави и ја дочекаа 2005-тата година. Десетици илјади луѓе во Сиднеј, првиот голем град во светот што ја пречека новата 2005 година им оддадоа почит на настраданите од земјотресот во Јужна Азија со едноминутно молчење.
XS
SM
MD
LG