Достапни линкови

Ријад: Уапсени осомничени за вчерашните експлозии


Саудиската полиција синоќа, како што јавуваат агенциите, убила седум лица осомничени дека биле вмешани во експлозиите што вчера го потресоа главниот град Ријад. Два автомобили експлодираа во близина на саудиското министретство за внатрешни работи во кои биле повредени дваесетина луѓе. Во соопштението на саудиската полиција се наведува дека убиените милитанти биле членови на терористичката мрежа Ал Каида.
XS
SM
MD
LG