Достапни линкови

Анкара: Земјотрес од 4,6 степени според Рихтер


Главниот град на Турција, Анкара денеска беше погоден од земјотрес со сила од четири запирка шест степени според Рихтеровата скала. Потресот чиј епицентар бил во близина на Анкара предизвикал паника меѓу граѓаните, но нема извештаи за повредени или за материјални штети.
XS
SM
MD
LG