Достапни линкови

Ерусалим: Отворен оган врз израелски воен конвој на Западниот Брег


Израелското радио јави дека непознато лице отворило оган врз израелски конвој на Западниот брег, при што биле ранети двајца војници. Инцидентот се случил во близина на Тулкарем. Палестинците се готват на 9 јануари да го изберат наследникот на Јасер Арафат кој почина во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG