Достапни линкови

Прага: 220 илјади туристи за време на новогодишните празници


За време на новогодишните празници во Чешка ќе престојуваат околу 220 илјади туристи, предвидуваат туристичките компании. Најголемиот дел од нив новата година ќе ја пречекаат во Прага, а распродадени се и угостителските објекти на планините и во бањите.
XS
SM
MD
LG