Достапни линкови

Киев: Истрага за смртта на министерот за транспорт


Украинските власти покренаа истрага за смртта на министерот за транспорт Хеорхи Кирпа, кој беше пронајден застрелан во својот дом во близина на Киев. Сеуште не е јасно дали Кирпа се самоубил или станува збор за убиство.
XS
SM
MD
LG