Достапни линкови

Багдад: Најмалку 20-мина ирачки полицајци загинаа во напади на милитантите


Најмалку 20-мина ирачки полицајци загинале во денешните напади врз полициски станици во Багдад, Тикрит и Самара, јавуват агенциите. Оваа нова серија насилства на милитантите во Ирак доаѓа само еден ден по објавувањето на аудио снимката, за која се верува дека е со гласот на Осама Бин Ладен, во која тој ги поттикува нападите врз американските и ирачките војници и бара од ирачаните да ги бојкотираат изборите закажани за 30-ти јануари.
XS
SM
MD
LG