Достапни линкови

Приштина: Уапсен Љирим Јакупи


Полицијата на УНМИК потврди дека во Приштина бил уапсен водачот на групата која го држеше под блокада скопско Кондово, Љирим Јакупи. Портпаролот на полицијата на УНМИК Нираџ Синг објасни дека при апсењето специјалците го опколиле Универзитетскиот болнички центар во Приштина, откако претходно дознале дека Јакупи таму се лекувал под лажно име. По акцијата на македонската полиција за негово апсење, Јакупи побегнал од Тетово.
XS
SM
MD
LG