Достапни линкови

Узбекистан: Денеска парламентарни избори


Денеска избори се одржуваат и во Узбекистан. Околу 14 милиони луѓе со право на глас треба да изберат претставници во парламентот. Опозиционите партии повикаа на бојкот на гласањето. Првични извештаи говорат за слаб одзив на гласачите.
XS
SM
MD
LG