Достапни линкови

Багдад: Најмалку седуммина загинати во експлозија на бомбаш самоубиец


Најмалку 7 лица, меѓу кои и бомбашот самоубиец, се загинати а 19 се повредени во експлозијата во очи Божиќ во западниот дел на Багдад во кварт во кои живеат и муслимани и христијани. Експолизјата се случи во близина на улицата во која се амбасадите на Либан, Мароко и Јордан.
XS
SM
MD
LG