Достапни линкови

Москва: Руски карго вселенски брод на пат кон Меѓународната вселенска станица


Рускиот карго вселенски брод кој е на пат кон Меѓународната вселенска станица, таму ќе пристигне утре со неопходните прехранбени намирници за екипажот кој веќе извесен период беше изложен на штедење на храната. Во бродот се и божиќните и новогодишните подароци за рускиот космонаут Жализан Шапиров и американецот Лирој Чиао.
XS
SM
MD
LG