Достапни линкови

Тајпеј: Човек се искачи на највисоката зграда во светот


Алан Роберт француски урбан алпинист кој себеси се нарекува спајдермен – човек пајак, денеска се искачи на највисоката заграда во светот Тајпеј 101. На Роберт му требаа 4 часа за да стигне до врвот на 508 метри високата зграда речиси двојно повеќе време од предвиденото поради дпждот во Тајпеј на Тајван.
XS
SM
MD
LG