Достапни линкови

Пакистан: Најмалку 18 лица загинаа во автобуска несреќа


Најмалку 18 лица загинаа, а 38 се повредени ан северо-истокот на Пакистан кога автобус со голема брзина падна во провалија, соопшти полицијата. Пакистан е трета земја во светот по бројот на загинатите во сообраќајни несреќи.
XS
SM
MD
LG