Достапни линкови

Киев: Завршни обраќања на претседателските кандидати


Украинскиот опозициски лидер Виктор Јушченко и премиерот Виктор Јанукович денеска ќе ги имаат своите заврши обраќања до гласачите пред повторувањето на претседателските избори, в недела. Како што е познато, претходните избори беа поништени од страна на украинскиот Врховен суд откако опозицијата се жалеше на изборен фалсификат. Претседателот во заминување Леонид Кучма задутрешните избори ги оцени како најважен ден за егзистенцијата на Украина.
XS
SM
MD
LG