Достапни линкови

Мосул: Ненајавена посета на Доналд Рамсфелд


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд денеска ненајавено ги посети американските сили во ирачкиот град Мосул, каде што пред неколку дена во самоубиствен бомбашки напад загинаа над дваесет луѓе од кои четиринаесет американски војници. На новинарите кои патуваа со него Рамсфелд им изјави дека цел на неговата посета била лично да им ги честите Божиќните празници на војниците во Ирак.
XS
SM
MD
LG