Достапни линкови

Франкфурт: Доларот рекордно ниско во однос на еврото


Повторниот пад на доларот го крена еврото речиси на истото највисоко ниво на берзата во Франкфурт како на 7 декември. Денеска 1 евро се менува за 1, 3432 долара, а на 7 декември за 1,3469 долари. Според трговците, на денешниот пад на доларот влијале приближувањето на празниците, затвореноста на јапонските менувачници поради роденденот на императорот и песимситичките пазари поради последните податоци за американската економија.
XS
SM
MD
LG