Достапни линкови

Вашингтон: Рамсфелд предупредува дека насилствата во Ирак нема да запрат со изборите


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд предупреди дека изборите во јануари во Ирак најверојатно нема да преставуваат крај на насилствата. Екстремистите, терористите кои сакаат да се вратат на власт се решени да не изгубат, изјави Рамсфелд на прес конференција во Пентагон.
XS
SM
MD
LG