Достапни линкови

Киев: Опозициониот лидер Виктор Јушченко повика на масовен одзив на претседателските избори


Опозициониот кандидат за претсeдател на Украина Виктор Јушченко ги повика гласачите што помасовно да излезат на изборите во недела за да не се остави простор за манипулација од власта. Според него сепак постојат сили кои сакаат ад ги попречат изборите. Неговиот противник премиерот Виктор Јануковиќ пак изјави дека тие што ќе гласаат за портокаловиот преврат како што е наречен отпорот на опозицијата се против украинскиот народ.
XS
SM
MD
LG