Достапни линкови

Ерусалим: Продолжува посетата на Тони Блер


Британскиот премиер Тони Блер денеска во Ерусалим разговараше со израелскиот премиер Ариел Шарон за можностите за обновување на блиско-источниот мировен процес. На заедничката прес конференција двајцата премиери изразија надеж дека новото палестинско раководство ќе се определи за битка против тероризмот. Блер во текот на денов во Рамала ќе разговара и со палестинските претставници.
XS
SM
MD
LG