Достапни линкови

Москва: Успешно тестирање на интерконтинентален балистички проектил


Руските армиски сили денеска соопштија дека е извршено успешно тестирање на интерконтинентален балистички проектил. Според Интерфакс, проектилот бил истрелан од Уралските планини, а целта била на полуостровот Камчатка, што е далечина од над 6 илајди километри.
XS
SM
MD
LG