Достапни линкови

Скопје: Средба на премиерот Бучковски со амбасадорите на земјите членки на ЕУ


Македонскиот премиер Владо Бучковски денеска се сретна со амбасадорите на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Притоа, како што јавува агенцијата МИА, тој ги посочил приоритетите на владата со акцент врз забрзаното интегрирање на земјата во Унијата и во НАТО.
XS
SM
MD
LG