Достапни линкови

Женева: Роналдињо фудбалер на светот за 2004


Бразилскиот интернационалец Роналдињо е прогласен за најдобар фудбалер во светот во годината што изминува. Дваесет и четири годишниот играч на Барселона, во изборот на ФИФА, освои шестотини и дваесет поени, пред францускиот репрезентативец Тиери Анри со петстотини пеесет и два бода. Третото место го освои украинецот Андреј Шевченко, а на четвртото, минатогодишниот победник Зинедин Зидан. Германката Бригит Принц е прогалсена за најдобра фудбалерка во светот.
XS
SM
MD
LG