Достапни линкови

Анкара: Најмалку петмина повредени во земјотрес


Најмалку пет лица биле повредени во земјотресот што синоќа го погодил југозападниот дел на Турција. Епицентарот на земјотресот кој траел четириесетина секунди и кој бил со сила од пет степени според Рихтеровата скала бил во Мугла, но се почувствувал и во Измир. Потресот предизвикал паника меѓу луѓето кои ноќта ја минале на отворено.
XS
SM
MD
LG