Достапни линкови

Багдад: Експлозија на бомба, петмина американски војници повредени


Петмина американски војници и еден ирачанец биле повредени во експлозија на бомба во Багдад, јавуваат агенциите, повикувајќи се на соопштиеното на американската команда во Ирак. Се прецизира дека повредените веднаш биле смесетни во болница и оти нивната здравствена состојба била стабилна. Денеска дошло и до напади на ирачките бунтовници врз најголемиот нафтовод на северот на земјата во близина на градот Киркук. Дел од нафтоводод е во пламен.
XS
SM
MD
LG