Достапни линкови

Скопје: Завршува судењето на Авдиљ Јакупи - Чакала


Основниот суд Скопје 2 денеска му изрече казна затвор од 10 години Авдиљ Јакупи – Чакала, кој беше обвинет за разбојништво и киднапирање. Јакупи, во август минатата година кај село Арачиново, го киднапира полицаецот Мики Денковски и неговиот братучед Ивица Трајковски.
XS
SM
MD
LG