Достапни линкови

Туркменистан: Парламентарните избори успешни, соопштија властите


Властите во Туркменистан соопштија дека вчерашните парламентарни избори во земјата биле успешни, со одзив од 77 насто. Сите кандидати за 50-члениот парламент беа од партијата лојална на претседателот Сапармурат Нијазов. На странски посматрачи не им беше дозволено да го следат гласањето.
XS
SM
MD
LG