Достапни линкови

Киев: ТВ дебата меѓу претседателските кандидати Јушченко и Јанукович


Украинските претседателски кандидати, премиерот Виктор Јанукович и опозициониот лидер Виктор Јушченко вечер ќе се соочат на телевизиска дебата. Повторувањето на вториот круг од претседателските избори во Укарина ќе се одржи в недела.
XS
SM
MD
LG